Alvar Peterson oli pärit Otepäält. Peale keskkooli ja sõjaväeteenistust asus ta õppima Eesti Põllumajanduse Akadeemiasse metsanduse erialale. EPA lõpetamise järel 1984. aastal suunati Alvar tööle Eesti Metsainstituuti teadurina, edasi Tartu puukooli juhatajana. 1997. aastal toimunud muudatuste käigus, kui moodustati eraldiseisev aktsiaselts Tartu Puukool, asus Alvar seda juhtima. Alates 2008. aastast kui puukool liitus RMK-ga sai Alvari ülesandeks kogu Eesti seemnemajanduse korraldamine. Seda perioodi Alvari tööelust võib iseloomustada kui seemnemajanduse uuestisünnile äratamine. Tema juhtimisel said seemlad korralikult inventeeritud, hooldatud ja uuendatud. Ta oli väga töökas ja missioonitundega metsamees. Ta tundis peale puude huvi ja tal oli põhjalikke teadmisi nii lindude, liblikate, seente ja taimekahjurite kohta. Ta oli äärmiselt abivalmis metsamees, kellele võis alati nõu küsimiseks helistada. Harva, kui ta ei osanud vastata. Alati sai aga temalt vestluse käigus head energiat.

Me jääme teda mälestama kui rõõmsameelset ja hea huumorisoonega kaaslast. Ta aasis meid vahel, et me kõik oleme "puudega", kuna rõõmustame iga leitud huvitava puu üle ja tahaksime neid oma aedadesse ära mahutada.

"Puudega" inimeste rõõmuks tekkis tal eelmise aasta alguses mõte paljundada metsapuude kõrvalt Eesti kollektsionääride aedadest kasvavaid põnevaid puittaimede sorte, mis on ennast meie kliimas tõestanud ja vastu pidanud. Suureks abiks oli praegu ühe suurima, fanaatilise kollektsionääri, Liina Timmermanni aed, Alvari enda ja teiste kollektsionääride aiad. Kuna Tartu puukoolis poogiti juba aastaid okaspuude +puid (plusspuid), siis oli tal kohapeal olemas väga osav pookija, mõttekaaslane ja hea sõber Liivi Kukk, kes oma tööd väga armastas ja seetõttu õnnestusid tal kõik harulduste pookimised. Neid oli selle lühikese aja jooksul juba nii palju, et Tartu Botaanikaaed sai oma kollektsiooni täiendada korraga 48 haruldusega ja paljud "puudega" inimesed said oma kollektsioone täiendada. Tore oleks, kui seda vajalikku tööd saaks edasi teha ja me ei peaks leppima ainult Eestisse sissetoodud istikutega, kelle hulgast paljud käituvad kui suvelilled.

 Liina Timmermanni aias kasvab üks Tartu puukoolist pärinev hariliku kuuse 'Tiigrisaba' seemik, mille Alvar kunagi Liinale kinkis. Sellele taimele pani Liina nimeks 'Alvar'.

Tema huumor oli vahel ka "must huumor". Aastaid tagasi ühel dendroloogia seltsi reisil ütles ta, et me kõik vaatame puude latvasi kunagi puude juurte alt. Temale jõudis see aeg liiga vara kätte! Teda jääb mälestama väga palju sõpru, mõttekaaslasi, töökaaslasi.

Eesti Dendroloogia Selts

Koos Alvar Petersoniga meie viimasel ühisel reisil Saaremaale on tema kauaaegne töökaaslane, mõttekaaslane ja sõber Liivi Kukk.